Coś o rasie

Szkocki kot zwisłouchy wyróżnia się spośród innych ras nietypowym wyglądem uszu, a także spokojnym usposobieniem. Po raz pierwszy w Polsce szkockie zwisłouche pojawiły się w 1997 roku. Zastanawiasz się nad adoptowaniem kociąt z tej rasy? Sprawdź, jakie są charakterystyczne cechy hodowli kotów szkockich zwisłouchych, jak dbać o te zwierzęta oraz na jakie problemy zdrowotne narażona jest ta rasa.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kot3.png

Szkocki zwisłouchy to rasa, która powstała w Szkocji zupełnie przez przypadek. Pierwsze kocięta przyszły na świat jako krzyżówka domowego kota (dachowca) z dzikim kotem, którego pochodzenie do dziś pozostaje kwestią sporną. Kot szkocki zwisłouchy ma spokojny i łagodny charakter, dlatego jeśli szukasz rasy, która akceptuje małe dzieci i obecność innych zwierząt w domu, może okazać się, że to wybór odpowiedni dla Ciebie.

Jaki charakter ma kot szkocki zwisłouchy?

Szkocki zwisłouchy to kot niezwykle ugodowy i inteligentny. Z reguły koty szkockie zwisłouche nie wymagają zbyt dużej uwagi z otoczenia, są raczej indywidualistami i nie lubią być trzymane na rękach. Mimo swojej dużej niezależności, bardzo przywiązują się do ludzi i mają skłonność do wybierania sobie „ulubionego człowieka” spośród domowników. Ta rasa dobrze radzi sobie z przystosowaniem się do nowych warunków życia i neutralnie odnosi się do obcych ludzi w domu. Szkocki kot zwisłouchy lubi zabawę, przez co o wiele przyjaźniej reaguje na wszelkie zaczepki dzieci. Inteligencja kota przejawia się m.in. w szybkim przyswajaniu zasad domowych i rozróżnianiu, co wolno mu robić, a czego nie. W niektórych sytuacjach zwierzę może jednak wykazywać się upartością , szczególnie jeśli np. upodoba sobie jakieś miejsce do spania, z którego właściciel będzie go stale wyganiał.